Search

Tuottava Idea

Tuottava Idea -kilpailu lähestyy! Tule mukaan ilmiantamaan kilpailuun oman alueesi innovatiivisia yrityksiä. Valtakunnallisen kilpailun näkyvyys lisää kamarinne tunnettuutta, kasvattaa kontaktiverkostoja ja vauhdittaa jäsenhankintaa.

Tuottava Idea -kilpailu haluaa nostaa esiin uusia liikeideoita sekä korostaa niiden merkitystä yhteiskunnallisen kehityksen avaintekijöinä. Tuottava Idea -kilpailuun voi osallistua mikä tahansa tuotteeseen, palveluun, tuotantomenetelmään, liikeideaan tai muuhun yritystoimintaa edistävään toimenpiteeseen liittyvä idea. Valmiit viestintämateriaalit ovat nyt kamareiden hyödynnettävissä. Kevyimmillään kilpailutoteutukset ovat viestintää paikalliselle medialle, kamarit voivat myös järjestää erilaisia projekteja kansallisten kilpailuiden teemoilla. C-alueen kumppaniyrityksenä on valtakunnallisesti paikallinen ICT- ja tulostusratkaisujen huippuosaaja Canorama Oy, joka palkitsee eniten ilmiantoja tehneen kamarin. Kilpailuaika on 1.3.-15.4.2021. Lisätietoja aluekilpailupäälliköltä (eeva.valikangas@jci.fi) ja www.tuottavaidea.fi.


3 views0 comments

YHTEYSTIEDOT

Tämä sivusto on Suomen Nuorkauppakamarit ry:n alue C:n sivusto.

 

Aluejohtaja:

Jaana Koivuniemi

+358503657056 

jaana.koivuniemi@jci.fi

Y-tunnus: 3070259-9

RDM

Aluekehityspäällikkö

Aleksi Graf

+358 400 69 1324

aleksi.graf@jci.fi

 

RC

Aluekoordinaattori

+358452053967

jari.puolijoki@jci.fi

R-BUS

 Aluemyyntipäällikkö

Matti Uutela

+358400987468,

 matti.uutela@jci.fi

RS

Aluesihteeri

Anne Ylihärsilä

+358 44 320 4284

anne.yliharsila@jci.fi

 

R-IND

 Aluekoulutuspäällikkö 

Janne Kallio

+358 40 5003091

janne.kallio@jci.fi

 

C-RPL

 Aluekilpailupäällikkö

Eeva Välikangas

+358 40 628 2363

eeva.valikangas@jci.fi

 

R-AWARDS

Aluepalkintopäällikkö

Laura Aimola

+358 40 836 7441

laura.aimola@jci.fi

 

R-INT,

Aluekansainvälisyyspäällikkö

Mira Mäkinen

mira.makinen@jci.fi

R-ITM

Olli Ruotsalainen

olli.ruotsalainen@jci.fi

RIO

Aluetiedottaja

Jarno Hämäläinen

0407058073

jarno.hamalainen@jci.fi